Берці – армійські, військові, тактичні

0
326

Кожен чоловік, особливо той, хто служив, погодиться, що військовий одяг вважається запорукою високої боєздатності військових сил. В Україні військова форма завжди відповідає всім необхідним вимогам: вона надійна, зручна та виконує всі свої основні функції. Сьогодні в Україні військовою формою екіпіровано кожного боєчка військових сил. Все-таки обмундирування – це один із важливих моментів служби. Берці – армійські, військові, тактичні ви можете замовити тут https://armyshop.net.ua/katalog/obuv/bertsy-armeiskie/.

Розглянемо, що ж таке військові берці, як вони з'явилися, як правильно вибрати і доглядати військових берців, особливості цієї арамейської взуття.

Берці – це високі армійські черевики на шнурівці, які використовуються для екіпірування української армії.

Вони замінили знамениті солдатські чоботи, які вірою та правдою служили російським солдатам протягом довгих десятиліть.

Головною відмінністю берців від чобіт є рухливість та одночасна фіксація гомілкостопа, що рятує зв'язки від розтягувань. Назва «берці» походить від назви гомілкової кістки, яку вони захищають.

Берці – армійські, військові, тактичні

Історія появи армійських берців

Специфічні військові черевики з'явилися порівняно недавно під час Другої світової війни. Їх вигадали німецькі військові для потреб своїх парашутистів. Так як десантники часто ламали ноги, стрибаючи в чоботях, для них були розроблені нові черевики з високими халявами на шнурівці. Саме їм судилося стати прообразом перших моделей берців.

Після десантників нове взуття оцінили офіцери Вермахту, а по закінченні війни на них звернула увагу американська армія.

Проте минуло близько 12 років, перш ніж солдати армії США почали перевзутися в нові високі черевики зі шнурівкою та міцною підошвою.

Процес зміни обмундирування в США продовжувався з 1957 по 1960 роки, а ось європейські армії НАТО почали перевзуватися одразу після закінчення війни.

В армії СРСР перші моделі нового взуття з високими халявами вважалися символом «загниваючого Заходу». Кілька разів робилися спроби замінити «кирзачі» більш зручне взуття, але це викликало величезне обурення серед генеральського складу.

Перші чорні берці з'явилися у офіцерського складу та спецназу у 2000-х роках. Вони показали себе настільки зручними, порівняно з традиційним солдатським взуттям, що у 2007 році Міноборони ухвалило рішення про перехід на берці.

Проте досі в армії України поряд із таким взуттям, як берці, використовуються гумові та кирзові чоботи, а також валянки.

Типи та моделі спеціалізованого взуття

 Усі високі черевики подібного типу можна розділити на такі категорії:

  1. Військові моделі. До них відносяться армійські статутні берці та інші різновиди, створені спеціально для військових. Вони відрізняються надійністю та носкістю. На жаль, українські статутні берці, що входять до армійської військової форми, значно поступаються кращим (та й стандартним теж) зарубіжним зразкам;
  2. Парадні моделі. Як правило, це черевики дуже далекі від традиційної військової форми. Вони дуже популярні серед панків, готовий, та байкерів. Підошва берців таких моделей може бути товще за стандартну в 2-3 рази, а шнурівка дуже висока;
  3. Тактичне та туристичне взуття. На відміну від статутного взуття, у цій групі зустрічається безліч різних моделей.