Захворювання щитовидної залози: поширені недуги та їх симптоми

0
428

ВАГІТНІСТЬ І ЗАХВОРЮВАННЯ ЩИТОВИДНОЇ ЗАЛІЗИ

Нерідко під час вагітності у пацієнток виявляється дифузний токсичний зоб, одним із проявів якого є гіперфункція щитовидної залози. Інша назва цього захворювання – Базедова хвороба. Зазвичай у першій половині вагітності у пацієнток із цим діагнозом настає погіршення стану.

Захворювання щитовидної залози: поширені недуги та їх симптоми

Вони скаржаться на підвищене серцебиття, жар, проблеми зі сном, нервозність та стомлюваність. Полегшення приносить лише друга половина вагітності, та й то не всім. У частини пацієнток, навпаки, спостерігається погіршення: сильна тахікардія та порушення серцевого ритму. Все це може призвести до переривання вагітності. Зберегти її вдається, зазвичай, лише за легкому перебігу дифузного токсичного зоба. Для цього потрібно приймати йодисті препарати та перебувати під постійним медичним контролем.

А ось досить часто зустрічається діагноз «гіпотеріоз» у вагітних, хоч як це парадоксально звучить, виявляється не так часто. Пояснити це просто: пацієнтки зі зниженням функції щитовидної залози дуже часто не можуть завагітніти. Якщо вагітність таки настає, тут не обійтися без контролю з боку лікаря-ендокринолога: гіпотеріоз дуже небезпечний для розвитку центральної нервової системи плода – вона може сформуватися із серйозними порушеннями.

Основним, і, мабуть, єдиним методом лікування цієї недуги сьогодні є замісна терапія тиреоїдними гормонами. Ті пацієнтки, які приймали L-тироксин ще до вагітності, повинні знати, що тепер його доза потрібно збільшити. Підібрати правильне дозування знову ж таки допоможе грамотний та кваліфікований лікар-ендокринолог.